ŠKP Bratislava, oddiel vodného slalomu a zjazdu má lodenicu v prekrásnej Karloveskej zátoke, v ktorej majú dlhoročnú tradíciu či už rýchlostná kanoistika, slalom i zjazd a teraz už aj rafting a SUP.
V lodenici majú pretekári k dispozícií nielen šatne, hangár pre lode, sprchu, klubovňu, ale i posilňovňu, kde majú pretekári možnosť cvičenia s rôznorodým náradím a náčiním. Dlhé chvíle po tréningu si môžu skrátiť pri stolnom tenise či kalčete.
Pretekárom počas sezóny okrem pretekov zabezpečujeme sústredenia na vode, mimo sezóny tréning v bazéne, telocvični, posilňovni i na bežkách.
KONTAKT
Adresa: Sídlo oddielu – Botanická ul. areál UK (švédske domky – archív)
Doručovacia: Júlia Pavelková, Jasovská 19, Bratislava
web: https://www.facebook.com/skpslalom, http://www.sssr.sk/pages/oddiely/info.aspx?oddiel=slalom
E-mail: predsedavs.skp@gmail.com
Telefón: Júlia Pavelková - 0907 673 483
Predseda: Júlia Pavelková
TRÉNINGY
Tréneri:
- Martin Janata - šéf tréner
- Kristína Nevařilová
- Boris Rajniak
- Michal Janata
- Nina Csonková
Miesto tréningov na vode
Divoká voda: Areál vodných športov Čunovo
Hladká voda: Karloveské rameno Dunaja
Prípravka
Karloveské rameno ponúka ideálne podmienky pre začiatočnkov, pre tých, ktorí sa rozhodnú kanoistiku vyskúšať.
Tréningy pre prípravku
Pondelok, Streda, Štvrtok - od 16.00 v Karloveskej zátoke.
V letných mesiacoch v Čunove. V prípade záujmu kontaktujte predsedu klubu.
HISTÓRIA A ÚSPECHY
História
Klub vodného slalomu pri ŠKP Bratislava vznikol v roku 2001 a odvtedy zbiera množstvo úspechov nielen na domácich pretekoch, ale i medzinárodných. Naši najúspešnejší pretekári sú zároveň členmi Strediska štátnej športovej reprezentácie ministerstva vnútra Slovenskej Republiky.
Úspechy
Najväčšími hviezdami nášho klubu sú olympionici Peter a Pavol Hochschornerovci, Juraj Minčík, majstri Európy Peter a Ladislav Škantárovci, Matej Beňuš a okrem nich mladá nová generácia šikovných pretekárov ako Andrej Málek, Juraj Skákala, Matúš Gewissler, Matúš Hujsa, Kristína Nevařilová, Richard Macúš, ktorí nosia ocenenia z mládežníckych MS a ME.
Ciele do budúcnosti
Naším najväčším cieľom je byť najúspešnejším vodnoslalomárskym klubom od najmladšej kategórie po tú najstaršiu a ponúknuť svojim členom tie najlepšie možné podmienky na trénovanie a vývoj.
ROZHODCOVIA
Zoznam rozhodcov
Daniela Hujsová
Gabriela Hochschornerová
Svetlana Starzlová
Rado Nevařil
Jana Beňušová
Denisa Sojková
Michal Hapák
Michal Janata
Janette Janatová
Ján Šácha
Preteky
76. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
25.05.2024 - 26.05.2024
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
31.05.2024 - 01.06.2024
Hronský vodácky maratón 2024, O cenu olympionika Mariána Havlíčka (amatérski pretekári)
08.06.2024 - 08.06.2024
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
15.06.2024 - 16.06.2024
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
22.06.2024 - 23.06.2024
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 54. ročník Žiackej olympiády, verejné preteky v slalome a šprinte
10.08.2024 - 11.08.2024
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
17.08.2024 - 18.08.2024
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
23.08.2024 - 25.08.2024
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
13.09.2024 - 14.09.2024
19. ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
14.09.2024 - 15.09.2024
Žilinský maratón
28.09.2024 - 28.09.2024
Zvolenský maratón
05.10.2024 - 05.10.2024
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
12.10.2024 - 12.10.2024
Dunajský vodácky maratón (amatérski pretekári)
19.10.2024 - 19.10.2024
Bratislavský vodácky maratón
18.03.2023 - 18.03.2023
29. ročník Žilinských zjazdov ,verejné preteky v zjazde
25.03.2023 - 26.03.2023
1. a 2. SLP zjazd, 1. SLP šprint, 1. a 2. NP zjazd, 1. NP šprint, Memoriál J. Slašťana, verejné preteky v šprinte
01.04.2023 - 02.04.2023
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 2. a 3. SLP v šprinte, 2. a 3. NP v šprinte
08.04.2023 - 08.04.2023
1. a 2. SLP slalom, 7. ročník Memoriálu M. Stanovského
14.04.2023 - 15.04.2023
75. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
21.04.2023 - 23.04.2023
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, Memoriál Petra Nagya
06.05.2023 - 07.05.2023
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, NP kajak cross do RD
13.05.2023 - 14.05.2023
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 3. SLP zjazd, 69. ročník Žilinských slalomov
26.05.2023 - 28.05.2023
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
02.06.2023 - 03.06.2023
MSR dorastu v slalome, 37. ročník Medzinárodných liptovských slalomov v slalome
10.06.2023 - 11.06.2023
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
17.06.2023 - 18.06.2023
Horehronský vodácky maratón 2023, O cenu olympionika Mariána Havlíčka k 70. výročiu narodenia (amatérski pretekári)
17.06.2023 - 17.06.2023
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
01.07.2023 - 02.07.2023
25. Young Danubia Cup 2023 v slalome
29.07.2023 - 30.07.2023
Slovak open slalom, ICF canoe slalom world ranking, M-SR v slalome
05.08.2023 - 06.08.2023
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 53. ročník Žiackej olympiády
12.08.2023 - 13.08.2023
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
26.08.2023 - 27.08.2023
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
01.09.2023 - 03.09.2023
18.ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
09.09.2023 - 10.09.2023
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
22.09.2023 - 23.09.2023
Žilinský maratón
30.09.2023 - 30.09.2023
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
14.10.2023 - 14.10.2023
Dunajský vodácky maratón
21.10.2023 - 21.10.2023
Dunajský vodácky maratón - jar (Amatérski pretekári)
16.03.2024 - 16.03.2024
30.ročník Žilinských zjazdov
23.03.2024 - 24.03.2024
1. a 2. SLP zjazd a šprint, 1. NP zjazd a šprint, Memoriál J. Slašťana
06.04.2024 - 07.04.2024
1. a 2. SLP slalom, 8. ročník Memoriálu M. Stanovského
13.04.2024 - 14.04.2024
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 1. NP kajak cross do RD, Memoriál Petra Nagya
27.04.2024 - 28.04.2024
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 2. NP kajak cross do RD, 38. Medzinárodné liptovské slalomy
04.05.2024 - 05.05.2024
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 2. NP zjazd, 70. ročník Žilinských slalomov
10.05.2024 - 12.05.2024
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 3. SLP šprint, 2. NP šprint
18.05.2024 - 18.05.2024