Zjazdárka Katarína Kopúnová triumfovala na Svetovom pohári

1. a 2. KOLO SVETOVÉHO POHÁRA VO VODNOM ZJAZDE - VALES, SEVERNÉ MACEDÓNSKO - 15. - 16. JÚN 2024

V meste Vales v Severnom Macedónsku na rieke Vardar sa uskutočnili prvé dve kolá Svetového pohára vo vodnom zjazde. Najlepšia slovenská zjazdárka Katarína Kopúnová sa po minuloročných pozíciách tesne za stupňami víťazov prebojovala na najvyššie stupienky.

V prvom kole získala v kanoistickom šprinte striebro, keď za víťaznou Taliankou Panatovou zaostala 57 stotín. V kajaku skončila Kopúnová ôsma. V druhom kole v klasickom zjazde Katarína Kopúnová zvíťazila na kanoe, keď neporaziteľnej Talianke Panatovej nadelila 3,02 sekundy. ,,Je to cenné víťazstvo a hodnotím jej výkon veľmi kladne aj vďaka tomu že porazila majsterku sveta Panatovú," zhodnotil reprezentačný tréner vodného zjazdu Slovenskej kanoistiky Jaroslav Slúčik.

,,Na Svetový pohár do Macedónska som išla hlavne s tým zistiť pred majstrovstvami sveta ako na tom som, keďže voda v Sabere bude veľmi podobná v tej vo Velese. Veľmi ma teší, že som zašla vyrovnane jazdy na šprinte a ešte viac že som na dlhom zjazde porazila Ceciliu Panato, ktorá od roku 2018 neprehrala žiaden dlhý zjazd na medzinárodnej seniorskej úrovni do ktorého nastúpila,“ zhodnotila Kopúnová. „Budúci týždeň odštartujeme Svetový pohár v Mezzane, ktorý však bude hlavne veľmi dobrý tréning pred budúcoročnými majstrovstvami Európy, ktoré budú práve tam. A potom sa už môžem plne koncentrovať na majstrovstva sveta ktoré budú 14.- 18. augusta v Španielsku,“ načrtla najbližšie plány naša najlepšia zjazdárka.

Taliansko získalo štyri zo šiestich zlatých medailí v šprinte. Nedeľný klasický zjazd mal v každej kategórii víťaza z inej krajiny.