V krakovskom krose najlepšie Stanovská
  1. KOLO SVETOVÉHO POHÁRA – KRAKOV, POĽSKO – 13. – 16. JÚN 2024

Z individuálnych meraných jázd v kajak krose na 3. Svetovom pohári v poľskom Krakove postúpili tri zo štyroch slovenských lodí do vyraďovacích súbojov. Eliška Mintálová obsadila v časovke šieste miesto, Soňa Stanovská skončila na 12. priečke. Spomedzi mužov postúpil ďalej Matej Beňuš z 34. pozície. Za postupovými bránami ostal iba Martin Halčin.

Mintálová dosiahla čas 58,50 sekundy a najrýchlejšiu Britku Mallory Franklinovú stratila 1,23 sekundy. Aj Stanovská postúpila do vyraďovacích bojov, keď skončila tesne za desiatkou (+2,76 s). Beňuš stratil na najrýchlejšieho Mathurin Madoreho z Francúzska 4,41 s. Martin Halčin obsadil 45. miesto s mankom 6,70 s.

Najlepšie zo slovenských lodí si vo vyraďovacích súbojoch počínala Soňa Stanovská, ktorá postúpila až do semifinále. V ňom si však postup do finále vybojovali Kimberley Woodsová z Veľkej Británie a Češka Tereza Kneblová. Stanovská skončila na 8. mieste.

Eliška Mintálová a Matej Beňuš skončili vo štvrťfinálovej časti vyraďovačky. Eliške Mintálovej patrí konečné 11. miesto a Matej Beňuš skončil štrnásty.

Z titulov sa tešili Austrálčanka Jessica Foxová a Švajčiar Martin Dougoud.