STRIEBRO MATEJA BEŇUŠA V POSLEDNEJ PREVIERKE PRED OLYMPIJSKÝMI HRAMI V PARÍŽI
  1. KOLO SVETOVÉHO POHÁRA – KRAKOV, POĽSKO – 13. – 16. JÚN 2024

Sobota patrila na 3. kole Svetového pohára v poľskom Krakove kanoistickým disciplínam.

Kanoista Matej Beňuš sa po dvoch finále bez medaile v Augsburgu a Prahe prepracoval na pódium.  Ako jediný slovenský kanoista zo slovenských lodí postúpil do finále a získal striebro. Rýchlejší na trati bol iba Francúz Jules Bernadet. V poslednej previerke pre olympijskými hrami sa Matej Beňuš predstavil v skvelej forme.

Beňuš si semifinálový čas zlepšil o vyše dve sekundy a na krakovskej trati Kolna predviedol majstrovskú jazdu. „Trať bola pomerne fyzicky náročná a som celkom unavený,“ povedal Matej po dojazde. ,,Konečne mi však vyšla finálová jazda. Kľúčové boli dve miesta a celkovo sa muselo veľa bojovať proti vode, no mne to konečne kĺzlo vo finále. Určite je príjemné spraviť si dobrú náladu pred OH, čo bol aj cieľ. Finálové jazdy sú náročné, šport sa veľmi zrýchlil za uplynulé roky a málokedy sa stane, že je rovnaký víťaz v dvoch pretekoch za sebou," doplil Matej.

Semifinále nevyšlo podľa predstáv Markovi Mirgorodskému, ktorý skončil na 12. mieste . V kanoistickom semifinále pádloval aj Michal Martikán, ktorý skončil v semifinále na 15. mieste. Dvaja slovenský kanoisti sú na čele priebežného kola Svetového pohára. Matej Beňuš má 140 a Marko Mirgorordský 131 bodov. Na treťom mieste je Slovinec Žiga Lin Hocevar.

V ženskom kanoe sa v semifinále predstavili Soňa Stanovská a Simona Glejteková. Stanovskej chýbalo na postup do finále iba 25 stotín, keď skončila na prvom nepostupovom 11. mieste. Simone Glejtekovej patrí 16. miesto. Do semifinále sa neprebojovala iba Monika Škáchová, ktorá skončila na 36. mieste. Zvíťazila Austrálačanka Jessica Foxová, ktorá si v Krakove vyjazdila double, keď zvíťazila aj v kajaku. Na druhom mieste skončila Brazílčanka Ana Satilová a tratia Češka Martina Satková.