Už fotobunka je frajerina

Časť slovenských vodných slalomárov vymenila Austráliu za francúzsky Reunion, v sobotu ich čakajú prvé prípravné preteky.

„Po viac ako dvojmesačnej prestávke od divokej vody, konečne vo svojom,“ vyznal sa na Instagrame kanoista Alexander Slafkovský. 

Slafkovsky

Na slalomárov, ktorých sa na ostrove neďaleko Madagaskaru v Indickom oceáne zišlo pomerne dosť, čakajú v sobotu aj prvé rozbehové preteky. „Je otázne, či si budeme ťuky hlásiť sami alebo budú tréneri robiť rozhodcov, fotobunka už bude veľká frajerina,“ poznamenal s úsmevom Slafkovský.

Jeden z kandidátov na OH Tokio 2020 zároveň však vie, že výsledok bude to posledné dôležité, príprava na vode sa len rozbieha. „Ale zatiaľ je tu fajne, akurát ma všetko bolí, ako každý rok na začiatku. Inak je to tu veľmi dobrá destinácia na tréning,“ uzavrel Slafkovský.

Prvé tréningy si pochvaľuje aj jeho kolega Matej Beňuš: "Je dobré vedieť, že som to cez zimu nezabudol.“

Benus

Istotu na vode naberá na Reunione aj Soňa Stanovská: "Príprava ide podľa plánu, kanál je vo veľmi dobrom stave, takže skvelé podmienky na trénovanie. Jediná menšia nevýhoda, že sa v ňom nachádza slaná voda, ktorá sa doňho načerpáva z malého morského zálivu..." povedala pre športky.sk.

Stanovska

"Už týždeň makám na ostrove Reunion. Napriek tomu aký je vo svete stále covidový blázninec, je skvelé aké tu máme tréningové podmienky," pridala Jana Dukátová.

Dukatova

Vzhľadom na situáciu dnes absolvujú všetci účastníci pretekov testy na COVID-19, štartová listina sa uzatvorí až po ich vyhodnotení.

SLOVÁCI V PRETEKOCH NA REUNIONE:
C1M: Matej Beňuš, Alexander Slafkovský
K1M: Jakub Stanovský
C1Ž: Zuzana Paňková, Soňa Stanovská
K1Ž: Jana Dukátová, Zuzana Paňková, Soňa Stanovská

(luc)
FOTO FACEBOOK 
Stade en Eaux Vives Intercommunal
FOTO INSTAGRAM @janadukatova, @alexanderslafkovsky, @matej.benus, @sona_stanovska