Nominačné kritéria
pre reprezentáciu seniorov a U23
v rýchlostnej kanoistike na tratiach 200, 500, 1000 a 5000m vypísané SK SHV na rok 2024
1. Podmienky účasti pretekárov na reprezentačných akciách v rámci NK:
a, Na vrcholné medzinárodné podujatia budú nominovaní iba pretekári, ktorí sa zúčastnia pretekov, štandardizovanej diagnostiky športovej výkonnosti a lekárskej prehliadky, ktoré sú súčasťou týchto nominačných kritérií.
b, Návrh nominácie pretekárov na podujatia obsiahnuté v týchto nominačných kritériách predkladá reprezentačný tréner trénerskej rade seniorov na diskusiu a výkonnému výboru sekcie hladkých vôd na schválenie.
c, Neúčasť pretekára na podujatiach sa akceptuje, len na základe predloženej lekárskej správy, ktorá bude zaslaná RT, ktorý následne oboznámi so skutočnosťami TRS.
d, Kombinácie rôznych disciplín počas medzinárodných pretekov budú posudcované a schvalované individuálne na základe možností a časového harmonogramu pretekov
e, Vykonajú platnú registráciu na sekcii hladkých vôd SK a platnú lekársku prehliadku na rok
f, Budú spĺňať všetky ostatné pravidlá sekcie hladkých vôd SK pre účasť na pretekoch kalendára rýchlostnej kanoistiky SK
g, Budú spĺňať pravidlá Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF), pre reprezentáciu Slovenska na medzinárodných podujatiach.
h, Podriadia sa nominačným kritériám sekcie hladkých vôd SK, ICF a ECA.
i, Budú mať v čase prvej akcie v rámci HŠP podpísanú zmluvu o reprezentácii so SK.
j, Budú dodržiavať Svetový antidopingový kódex, všetky ustanovenia a povinnosti vyplývajúce z predpisov WADA a Antidopingovej agentúry SR.
k, Výcvikové tábory, ktoré sú súčasťou nominačných kritérií si tréneri/pretekári/ zakonponujú do HŠP v rámci projektu Tím Slovakia na rok 2024.
l, Pretekári, ktorí budú nominovaní na reprezentačné výcvikové tábory uvedené v týchto NK a nie sú v projekte Tím Slovakia budú mať tieto tábory finančbe hradené z rozpočtu SK SHV (seniorska reprezentácia).
2. Podujatia zahrnuté do NK:
a, KP seniori a U23 Zemník, Bratislava 27-28.4.2024
b, VT Zemník 29.04.-04.05.2024
c, EQ Szeged, Maďarsko 08.-09.05.2024
d, SP Szeged, Maďarsko 10.-12.05.2024
e, SP Poznaň, Poľsko 24.-26.05.2024
f, MR Zemník, Bratislava -26.05.2024
g, KP U23 Zemník, Bratislava 08.-09.06.2024
h, VT Zemník 03.-07.06.2024
i, ME seniori Szeged 13.-16.6.2024
j, VT Zemník, 18.-23.06.2024
k, MEU23 Zemník, Bratislava
l, VT pred MSU23, Zemník, Bratislava 08.-14.07.2024
m, MSU23 Plovdiv, Bulharsko 17.-21.07.2024
n, MSR KT (III.KP seniori) Zemník, Bratislava 02.-04.08.2024
o, OH Paríž, Francúzko 06.-11.08.2024
p, VT Zemník 19.-25.08.2024
q, Akademické MS, Montemor o-Velho 21.8-24.8.2024
r, MS neOH seniori 23.-25.08.2024
- Postupnosť nominácií:
a, Reprezentanti zaradení do RD na nadchádzajúcu sezónu musia absolvovať, do pretekov I.KP 2024 zdravotnú prehliadku a testy špeciálnej pohybovej výkonnosti organizované sekciou hladkých vôd SK pre rýchlostnú kanoistiku. V prípade neabsolvovania zdravotnej prehliadky a špeciálnych testov nebudú nominovaní na nasledujúce reprezentačné akcie SK SHV – rýchlostná kanoistika a budú vyradení z RD.
b, I.Kvalifikačné preteky Zemník 27.-28.04.2024 :
Povinný štart všetkých členov RDS a RDU23. O účasti ostatných pretekárov na I.KP 2024 rozhodne reprezentačný tréner SK SHV. Žiadosť o účasť musí byť zaslaná najneskôr do 19.04.2024 prostredníctvom prihlášky cez prihlasovací systém barracuda. Reprezentačný trener má kompetenciu neakceptovať prihlášku z objektívnych príčin.
- Hlavné nominačné preteky v disciplínach na 200, 500, 1000 a 5000 metrov smerom k štartu na EQ Szeged, I.SP Szeged, II.SP Poznaň, MR Bratislava a ME Szeged 2024.
- Posádky K4 U23 a C4 U23 na I.SP Szeged a MR Bratislava 2024 sa zložia na základe výsledkov pretekárov do 23 rokov z I.KP z disciplín K1 a C1 na 500 metrov z 1. až 6. lode v poradí a z disciplíny K2 a C2 500 metrov z 1. až 3. lode v poradí
- Posádky K4 a C4 na I.SP Szeged a II.SP Poznaň 2024 sa zložia na základe výsledkov pretekárov z I.KP z disciplín K1 a C1 na 500 metrov z 1. až 6. lode v poradí a z disciplíny K2 a C2 500 metrov z 1. až 3. lode v poradí.
- Posádky K2 mix a C2 mix smerom k podujatiam uvedeným v tomto bode sa zložia s navrhnutých reprezentantov s ohľadom na program pretekov
- O návrhu záverečnej nominácie pretekárov na všetky vyššie uvedené podujatia vo všetkých disciplínach, aj v tých, ktoré sa na I.KP 2024 neštartovali rozhodne RT po konzultáciách s TRS.
c, VT Zemník, Bratislava 29.04.-04.05.2024:
Účasť je povinná pre všetkých reprezentantov U23, ktorí budú v širšej nominácii na preteky I.SP 2024, II.SP 2024, MR 2024 a MEU23 2024.
d, EQ Szeged, Maďarsko 08.-09.05.2024:
Nominujú sa víťazi z I.KP 2024 v mužských disciplínach K1 1000m, K2 500m, C1 1000m, C2 500m a v ženských disciplínach K1 500m, K2 500m a C1 200m. O návrhu záverečnej nominácie pretekárov na EQ 2024 vo všetkých disciplínach rozhodne RT po konzultáciách s TRS.
e, I.SP Szeged, Maďarsko 10.-12.05.2024:
V OH disciplínach sa nominujú druhá loď z I.KP 2024. V prípade neúčasti víťaznej lode sa môže nominovať aj tretia loď z I.KP s predpokladom vysokej medzinárodnej výkonnosti. V neOH disciplínach sa nominuje prvá a druhá loď v poradí z I.KP 2024 s predpokladom vysokej medzinárodnej výkonnosti. V disciplínach K4 sa nominujú pretekári podľa bodu 3b týchto NK.
f, II.SP Poznaň, Poľsko 24.-26.05.2024:
Nominovaní budú najlepší seniorskí pretekári s predpokladom vysokej medzinárodnej výkonnosti okrem pretekárov U23 z prvého a druhého miesta z I.KP 2024. V prípade, že títo nebudú nominovaní, môžu ich nahradiť pretekári s nasledujúcimi najlepšími umiestneniami z I.KP 2024. V disciplínach K4 sa nominujú pretekári podľa bodu 3b týchto NK. Po II.SP Poznaň 2024 sa prehodnotí výkonnosť posádok K4 s cieľom navrhnutia najlepšej posádky smerom na ME Szeged 2024.
g, MR Bratislava -26.05.2024:
Nominujú sa prvé dve lode v kategórii do 23 rokov z I.KP 2024 v disciplínach K1,K2,C1,C2. V disciplínach K4 a C4 sa nominujú pretekári podľa bodu 3b týchto NK. O návrhu záverečnej nominácie pretekárov na MR Bratislava 2024 vo všetkých disciplínach, aj v tých, ktoré sa na I.KP 2024 neštartovali rozhodne RT po konzultáciach s TRS. Nenominované lode reprezentačným trénerom na toto podujatie sa môžu zúčastniť prostredníctvom klubovej prihlášky
h, VT lokalita? 03.06.-07.06.2023:
Účasť je povinná pre všetkých reprezentantov nad 23 rokov, ktorí budú v širšej nominácii na preteky ME Szeged 2024.
i, II.Kvalifikačné preteky U23 Zemník 08.-09.06.2024
Hlavné nominačné preteky na MEU23 Bratislava. V singlových a deblových disciplínach sa nominujú víťazi. V prípade, že títo odmietnu nomináciu v disciplíne, o nominácii rozhodne RT. Posádky K4 U23 a C4 U23 na MEU23 2024 sa zložia na základe výsledkov pretekárov do 23 rokov z II.KP 2024 z disciplín K1 a C1 na 500 metrov z 1. až 6. lode v poradí a z disciplíny K2 a C2 500 metrov z 1. až 3. lode v poradí. O návrhu záverečnej nominácie pretekárov na MEU23 2024 vo všetkých disciplínach, aj v tých, ktoré sa na II.KP 2024 neštartovali rozhodne RT po konzultáciach s TRS.
j, ME seniori Szeged, Maďarsko 13.-16.06.2024:
Nominujú sa účastníci OH 2024 v disciplínach v ktorých si vyjazdili miestenku na EQ 2024. Ostatní pretekári sa v singlových a deblových disciplínach nominujú na základe najlepších výsledkov z I.SP Szeged a II.SP Poznaň 2024, kde musia potvrdiť vysokú medzinárodnú výkonnosť. Posádky K4 sa nominujú na základe predchádzajúcich bodov nominačných kritérií.
k, VT Zemník, Bratislava 18.06.-23.06.2024:
Účasť je povinná pre všetkých reprezentantov U23, ktorí budú v nominácii na preteky MEU23 2024.
l, MEU23 Bratislava 27.-30.06.2024:
Nominujú sa najlepší pretekári na základe vysledkov z II.KP 2024. O návrhu záverečnej nominácie pretekárov na MEU23 2024 vo všetkých disciplínach, aj v tých, ktoré sa na II.KP 2024 neštartovali rozhodne RT po konzultáciach s TRS.
m, VT pred MS U23 Zemník, Bratislava 08.07.-14.07.2024:
Účasť je povinná pre všetkých reprezentantov U23, ktorí budú v nominácii na preteky MSU23 2024 v opačnom prípade nebudú nominovaní.
n, MSU23 Plovdiv, Bulharsko 17.-21.07.2024:
Nominujú sa pretekári, ktorí potvrdia vysokú medzinárodnú úroveň v jednotlivých disciplínach z MEU23 2024. O návrhu záverečnej nominácie pretekárov vo všetkých disciplínach rozhodne RT po konzultáciach s TRS.
o, MSR KT (III.KP seniori) Zemník, Bratislava 02.-04.08.2024:
Účasť na MSR KT je povinná pre všetkých reprezentantov, okrem účastníkov OH 2024. Budú slúžiť ako nominačné preteky na MSneOH seniori 2024. Nominované budú víťazné lode z MSR KT v singlových a deblových disciplínach. Posádky K4 a C4 na preteky MSneOH seniori 2024 sa nominujú na základe výsledkov pretekárov z disciplín K1 a C1 na 500 metrov z 1. až 6. lode v poradí a z disciplíny K2 a C2 500 metrov z 1. až 3. lode v poradí. V discíplínach 5000m budú nominovaní pretekári, ktorí potvrdili vysokú medzinárodnú výkonnosť na medzinárodných podujatiach 2024. O návrhu záverečnej nominácie pretekárov na MSneOH seniori 2024 vo všetkých disciplínach, aj v tých, ktoré sa na MSR KT 2024 neštartovali rozhodne TRS na návrh ŠR.
p, OH Paríž, Francúzko 06.-11.08.2024:
Nominujú sa pretekári, ktorí vyjazdili miestenku na OH Paríž. O návrhu záverečnej nominácie pretekárov na OH Paríž 2024 vo všetkých disciplínach rozhodne RT po konzultáciach s TRS
q, VT Zemník, Bratislava 12.08.-18.08.2024:
Účasť je povinná pre všetkých reprezentantov, ktorí budú v nominácii na preteky MSneOH 2024.
r, Akademické MS, Montemor o-Velho, Portugalsko 21.08.-24.08.2024:
Pretekári sa nominujú na základe výsledkov z MSR KT 2024, spĺňajúci kritéria akademického športu.
s, MSneOH seniori Uzbekistan 23.08.-25.08.2024:
Pretekári sa nominujú na základe vysledkov z MSR KT 2024 podľa bodu o). V prípade, že víťazná loď bude nominovaná v inej disciplíne a program nebude umožňovať kombináciu disciplín, nominuje sa loď ďaľšia v poradí, max. do 3. miesta z M-SR, s predpokladom vysokej medzinárodnej úrovne výkonnosti. O návrhu záverečnej nominácie pretekárov na MS vo všetkých disciplínach, aj v tých, ktoré sa na MSR KT 2024 neštartovali rozhodne RT po konzultáciach s TRS.
- Finančné náklady:
Nomináciou pretekárov na všetky vyššie uvedené podujatia, sa SK SHV nezaväzuje, že bude hradiť všetky finančné náklady spojené s ich nomináciou a so štartom pretekárov na vyššie uvedených podujatiach. VV SK SHV má právo v prípade nedostatku prostriedkov nenominovať pretekárov na medzinárodné podujatia, aj v prípade že pretekár splní NK . O výške finančných nákladov hradených zo strany SK SHV a prípadnej finančnej spoluúčasti nominovaných rozhodne výkonný výbor sekcie hladkých vôd SK na základe finančných možností SK SHV a na základe rozhodnutia RT po konzultáciach s TRS.
- Reprezentačné družstvo (RD):
- Do reprezentačného družstva na nasledovnú sezónu (2025) budú zaradení pretekári na základe výsledkov z ME, EH,MS,MEU23, MSU23, MS neOH disciplín, OH ak sa umiestnia v singlových disciplínach do 12.miesta v OH disciplínach, v ne-OH disciplínach do10.miesta, v deblových disciplínach do 10.miesta v OH-disciplínach a do 8.miesta v ne-OH disciplínach a zároveň v prvej polovici štartového poľa, v disciplíne K4 do 9.miesta a v disciplíne C4 do 6.miesta a zároveň v 1/4 štartového poľa.
- Účastníci OH majú členstvo v RD isté na nasledovné dva roky po OH.
- O zaradení pretekárov do RD, ktorí nesplnili uvedené kritériá rozhodne RT po konzultáciach s TRS.
- Ostatné ustanovenia:
- Tieto NK sú sprievodnými pravidlami nominácií.
- RT navrhuje a predkladá TRS zloženie RDS, RDU23, záverečné nominácie pretekárov, realizačného tímu na medzinárodné podujatia a po konzultáciách v TRS predkladá návrhy na schválenie výkonnému výboru hladkých vôd SK. Zloženie realizačných tímov na jednotlivé akcie navrhne RT na základe potreby RDS, RDU23, finančných, organizačných a dopravných možností.
- RT zabezpečuje organizáciu podujatí RDS. Najneskôr 7 dní pred podujatím rozposiela organizačné pokyny elektronickou formou, ktorými sú povinní riadiť sa všetci účastníci podujatia.
- Reprezentačný tréner si vyhradzuje právo prijať na základe objektívnych príčin, či neočakávaných udalostí zmeny v nomináciách a organizácii medzinárodných reprezentačných podujatí.
- Výkonný výbor sekcie hladkých vôd SK si vyhradzuje právo prijať na základe objektívnych príčin, či neočakávaných udalostí zmeny v nomináciách a organizácii medzinárodných reprezentačných podujatí.
Použité skratky:
- SK – Slovenská kanoistika
- NK – Nominačné kritériá
- WADA – World Antidoping Agency
- TRS – Trénerská rada seniorov
- NF – národná federácia
- SP – Svetový pohár
- KP – Kvalifikačné preteky
- RDS – Reprezentačné družstvo seniorov
- RDU23 – Reprezentačné družstvo do 23 rokov
- RT – Reprezentačný tréner
- HŠP – Harmonogram športovej prípravy
- MSR-KT – Majstrovstvá Slovenska krátke trate
- SK SHV – Slovenská kanoistika sekcia hladkých vôd
- ME – Majstrovstvá Európy seniorov
- MEU23- Majstrovstvá Európy do 23 rokov
- MS – Majstrovstvá Sveta seniorov
- MS U23- Majstrovstvá Sveta do 23 rokov
- OH – Olympijské hry
- MS ne OH – Majstrovstvá sveta v neolympijských disciplínach
- AMS – Akademické majstrovstvá Sveta
- SAUŠ – Slovenská asociácia univerzitného športu
V Bratislave 7.2.2024
Preteky
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 - 28.04.2024
M-SR dlhé trate
04.05.2024 - 04.05.2024
Jungov memoriál
11.05.2024 - 11.05.2024
Rudno Cup
18.05.2024 - 18.05.2024
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 - 26.05.2024
Pohár SNP
01.06.2024 - 02.06.2024
KP juniori a U23
08.06.2024 - 09.06.2024
Veľká cena Komárna
15.06.2024 - 16.06.2024
Trenčianska regata
22.06.2024 - 23.06.2024
Majstrovstvá Európy juniorov a U23 v rýchlostnej kanoistike
27.06.2024 - 30.06.2024
Novácka päťstovka
06.07.2024 - 07.07.2024
Pohár Interu
13.07.2024 - 14.07.2024
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 - 21.07.2024
M-SR krátke trate
02.08.2024 - 04.08.2024
M-SR SUP
10.08.2024 - 11.08.2024
Hargašov memoriál / M-SR maratón
07.09.2024 - 07.09.2024
Pohár Slávie UK - Memoriál Jána Matochu
14.09.2024 - 14.09.2024
Dunajský maratón
15.09.2024 - 15.09.2024
Rozlúčkové preteky
05.10.2024 - 05.10.2024
!!! Zrušené !!! - M SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
06.02.2021 - 06.02.2021
!!! Zrušené !!! - Rudno CUP - !!! Zrušené !!!
17.04.2021 - 17.04.2021
I. KP seniori
30.04.2021 - 02.05.2021
Majstrovstvá SR dlhé trate
07.05.2021 - 08.05.2021
!!! Zrušené !!! - Jungov memoriál - !!! Zrušené !!!
15.05.2021 - 15.05.2021
Medzinárodná regata juniorov/U23
29.05.2021 - 30.05.2021
KP juniori
05.06.2021 - 05.06.2021
Veľká cena Komárna
12.06.2021 - 13.06.2021
Pohár SNP
19.06.2021 - 20.06.2021
Trenčianska regata
26.06.2021 - 27.06.2021
!!! Zrušené !!! - II. KP seniori - !!! Zrušené !!!
01.07.2021 - 01.07.2021
Novácka päťstovka
03.07.2021 - 04.07.2021
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
10.07.2021 - 11.07.2021
Pohár Interu
24.07.2021 - 25.07.2021
Majstrovstvá SR krátke trate
06.08.2021 - 08.08.2021
III. KP na MS seniori
28.08.2021 - 29.08.2021
Pohár Slávie UK
04.09.2021 - 04.09.2021
Dunajský maratón
12.09.2021 - 12.09.2021
Majstrovstvá SR maratón / Jungov memoriál pre mládež - 4.ročník
18.09.2021 - 18.09.2021
Hargašov memoriál
25.09.2021 - 25.09.2021
Rozlúčkové preteky
02.10.2021 - 02.10.2021
!!! Zrušené !!! - M-SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
05.02.2022 - 05.02.2022
Jungov memoriál
07.05.2022 - 07.05.2022
I. KP seniorov + testy juniorov/kadetov
07.05.2022 - 08.05.2022
M-SR dlhé trate
14.05.2022 - 15.05.2022
Rudno Cup
21.05.2022 - 21.05.2022
I. KP juniorov
28.05.2022 - 28.05.2022
Medzinárodná regata juniorov/U23
03.06.2022 - 05.06.2022
Veľká cena Komárna
11.06.2022 - 12.06.2022
Pohár SNP
18.06.2022 - 19.06.2022
Trenčianska regata
25.06.2022 - 26.06.2022
II. KP seniorov
30.06.2022 - 01.07.2022
Novácka päťstovka
02.07.2022 - 03.07.2022
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
09.07.2022 - 10.07.2022
Pohár Interu
23.07.2022 - 24.07.2022
Zrušené - II. KP juniorov a U23 - Zrušené
30.07.2022 - 31.07.2022
M-SR krátke trate
05.08.2022 - 07.08.2022
Pohár Slávie UK - Memoriál Jana Matochu
03.09.2022 - 03.09.2022
Dunajský maratón
04.09.2022 - 04.09.2022
Súťaž olympijských nádejí
08.09.2022 - 11.09.2022
M-SR maratón
17.09.2022 - 17.09.2022
Hargašov memoriál
24.09.2022 - 24.09.2022
Rozlúčkové preteky
01.10.2022 - 01.10.2022
!!! Zrušené !!! - M-SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
04.02.2023 - 04.02.2023
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
29.04.2023 - 30.04.2023
M-SR dlhé trate
06.05.2023 - 06.05.2023
Rudno Cup
20.05.2023 - 20.05.2023
Medzinárodná regata juniorov/U23
26.05.2023 - 28.05.2023
Veľká cena Komárna
03.06.2023 - 04.06.2023
KP juniori
10.06.2023 - 10.06.2023
Pohár SNP
17.06.2023 - 18.06.2023
Trenčianska regata
24.06.2023 - 25.06.2023
Novácka päťstovka
01.07.2023 - 02.07.2023
II. KP seniori
13.07.2023 - 14.07.2023
Pohár Interu
15.07.2023 - 16.07.2023
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
22.07.2023 - 23.07.2023
M-SR krátke trate
04.08.2023 - 06.08.2023
M-SR SUP
12.08.2023 - 13.08.2023
Pohár Slávie UK - Memoriál Jana Matochu
09.09.2023 - 09.09.2023
Dunajský maratón
10.09.2023 - 10.09.2023
Jungov memoriál
16.09.2023 - 16.09.2023
Hargašov memoriál / M-SR maratón
23.09.2023 - 23.09.2023
Rozlúčkové preteky
30.09.2023 - 30.09.2023
!!! Zrušené !!! - M-SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
10.02.2024 - 10.02.2024