Kajakár Samuel Baláž (sekcia hladkých vôd) a vodný slalomár Alexander Slafkovský (sekcia divokých vôd) sa stali Športovcami roka v ankete Kanoista roka 2018, ktorú organizuje Slovenská kanoistika. Výsledky vyhlásili v rámci stredajšieho galavečera v bratislavskom hoteli Gate One.
Ešte iba 20-ročný Samuel Baláž (Športové centrum polície, materský klub Vodácky klub Tatran Karlova Ves) dosiahol v tomto roku úspechy tak v kategórii do 23 rokov, ako aj v seniorskej. Je majstrom sveta i Európy do 23 rokov v K4 na 500 m, zlato má aj z ME do 23 rokov v K2 na 1000 m. Striebornú medailu získal na seniorských MS i ME v K4 na 1000 m. ,,Sezónu hodnotím veľmi pozitívne, dosiahli sme v nej super výsledky. Som veľmi vďačný za túto cenu, vôbec som to nečakal. Sám by som nič nedokázal, podiel na tom nesú aj ďalší chalani," citovala agentúra SITA Baláža.
Kanoista - vodný slalomár Alexander Slafkovský (VŠC Dukla B. Bystrica) je celkový víťaz Svetového pohára, bol 5. na MS, 4. na ME.
V sekcii hladkých vôd svoje lanské víťazstvá obhájili Peter Gelle (Kajakár roka, VŠC Dukla), Ivana Mládková (Kajakárka roka, ŠCP), Matej Rusnák (Kanoista roka, VŠC Dukla), Lucia Valová (Kanoistka roka, VŠC Dukla/odchovankyňa ŠK Moravany nad Váhom), Radovan Šimočko (Tréner roka, VŠC Dukla) a Martin Bielik (Rozhodca roka). Mládežníckym trénerom roka sa stal Ľubomír Hagara st. (KRK Nováky), talentom roka Matúš Jedinák (KRK Nováky). Ako najlepší výkon v uplynulej sezóne vyhodnotili zisk titulu majstrov sveta do 23 rokov K4 na 500 m posádky v zložení Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka, Adam Botek.
Cenu za dlhoročný prínos (sekcia hladkých vôd) dostal Ladislav Čepčiansky, úspešný kajakár (účastník olympiády v Melbourne – 6. miesto v K1 na 1000 a 10 000 m, účasť na OH v Ríme), tréner i funkcionár. Do Siene slávy rýchlostnej kanoistiky uviedli in memoriam Tibora Polakoviča, bývalého olympionika (5. v C1 na 1000 m na OH v Ríme) a dlhoročného reprezentanta Československa, trénera ŠKP.
VÝSLEDKY ANKETY KANOISTA ROKA 2018
ŠPORTOVEC ROKA
Sekcia hladkých vôd: Samuel Baláž
Sekcia divokých vôd: Alexander Slafkovský
KAJAKÁR ROKA
Hladká voda: Peter Gelle
Divoká voda: Jakub Grigar
KAJAKÁRKA ROKA
Hladká voda: Ivana Mládková
Divoká voda: Elena Kaliská
KANOISTA ROKA
Hladká voda: Matej Rusnák
Divoká voda: Alexander Slafkovský
KANOISTKA ROKA
Hladká voda: Lucia Valová
Divoká voda: Monika Škáchová, Soňa Stanovská*
TALENT ROKA
Hladká voda: Matúš Jedinák
Divoká voda: Emanuela Luknárová
TRÉNER ROKA
Hladká voda: Radovan Šimočko
Divoká voda: Stanislav Gejdoš
MLÁDEŽNÍCKY TRÉNER ROKA
Hladká voda: Ľubomír Hagara st.
Divoká voda: Miroslav Stanovský
ROZHODCA ROKA
Hladká voda: Martin Bielik
Divoká voda: Lucia Záhorská
VÝKON ROKA
Hladká voda: K4 500 m Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka, Adam Botek (1. na MSJ v kategórii U23)
Divoká voda: hliadka 3 x C1M (Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Michal Martikán)
CENA ZA DLHOROČNÝ PRÍNOS
Hladká voda: Ladislav Čepčiansky
Divoká voda: Ján Kvašňovský
SIEŇ SLÁVY
Hladká voda: Tibor Polakovič (in memoriam)
Divoká voda: Anton Zerer (in memoriam)
*Vzhľadom na to že ženské kanoe je mladá disciplína, sekcia divokých vôd sa rozhodla udeliť ocenenie dvom kanoistkám. Obe mali v sezóne podobné výsledky a sú stále mladé. Aj takouto formou chce sekcia podporiť čo najrýchlejší rozvoj tejto kategórie.
(lh)
Dňa 05.12.2018Preteky
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 - 28.04.2024
M-SR dlhé trate
04.05.2024 - 04.05.2024
Jungov memoriál
11.05.2024 - 11.05.2024
Rudno Cup
18.05.2024 - 18.05.2024
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 - 26.05.2024
Pohár SNP
01.06.2024 - 02.06.2024
KP juniori a U23
08.06.2024 - 09.06.2024
Veľká cena Komárna
15.06.2024 - 16.06.2024
Trenčianska regata
22.06.2024 - 23.06.2024
Majstrovstvá Európy juniorov a U23 v rýchlostnej kanoistike
27.06.2024 - 30.06.2024
Novácka päťstovka
06.07.2024 - 07.07.2024
Pohár Interu
13.07.2024 - 14.07.2024
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 - 21.07.2024
M-SR krátke trate
02.08.2024 - 04.08.2024
M-SR SUP
10.08.2024 - 11.08.2024
Hargašov memoriál / M-SR maratón
07.09.2024 - 07.09.2024
Pohár Slávie UK - Memoriál Jána Matochu
14.09.2024 - 14.09.2024
Dunajský maratón
15.09.2024 - 15.09.2024
Rozlúčkové preteky
05.10.2024 - 05.10.2024
!!! Zrušené !!! - M SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
06.02.2021 - 06.02.2021
!!! Zrušené !!! - Rudno CUP - !!! Zrušené !!!
17.04.2021 - 17.04.2021
I. KP seniori
30.04.2021 - 02.05.2021
Majstrovstvá SR dlhé trate
07.05.2021 - 08.05.2021
!!! Zrušené !!! - Jungov memoriál - !!! Zrušené !!!
15.05.2021 - 15.05.2021
Medzinárodná regata juniorov/U23
29.05.2021 - 30.05.2021
KP juniori
05.06.2021 - 05.06.2021
Veľká cena Komárna
12.06.2021 - 13.06.2021
Pohár SNP
19.06.2021 - 20.06.2021
Trenčianska regata
26.06.2021 - 27.06.2021
!!! Zrušené !!! - II. KP seniori - !!! Zrušené !!!
01.07.2021 - 01.07.2021
Novácka päťstovka
03.07.2021 - 04.07.2021
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
10.07.2021 - 11.07.2021
Pohár Interu
24.07.2021 - 25.07.2021
Majstrovstvá SR krátke trate
06.08.2021 - 08.08.2021
III. KP na MS seniori
28.08.2021 - 29.08.2021
Pohár Slávie UK
04.09.2021 - 04.09.2021
Dunajský maratón
12.09.2021 - 12.09.2021
Majstrovstvá SR maratón / Jungov memoriál pre mládež - 4.ročník
18.09.2021 - 18.09.2021
Hargašov memoriál
25.09.2021 - 25.09.2021
Rozlúčkové preteky
02.10.2021 - 02.10.2021
!!! Zrušené !!! - M-SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
05.02.2022 - 05.02.2022
Jungov memoriál
07.05.2022 - 07.05.2022
I. KP seniorov + testy juniorov/kadetov
07.05.2022 - 08.05.2022
M-SR dlhé trate
14.05.2022 - 15.05.2022
Rudno Cup
21.05.2022 - 21.05.2022
I. KP juniorov
28.05.2022 - 28.05.2022
Medzinárodná regata juniorov/U23
03.06.2022 - 05.06.2022
Veľká cena Komárna
11.06.2022 - 12.06.2022
Pohár SNP
18.06.2022 - 19.06.2022
Trenčianska regata
25.06.2022 - 26.06.2022
II. KP seniorov
30.06.2022 - 01.07.2022
Novácka päťstovka
02.07.2022 - 03.07.2022
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
09.07.2022 - 10.07.2022
Pohár Interu
23.07.2022 - 24.07.2022
Zrušené - II. KP juniorov a U23 - Zrušené
30.07.2022 - 31.07.2022
M-SR krátke trate
05.08.2022 - 07.08.2022
Pohár Slávie UK - Memoriál Jana Matochu
03.09.2022 - 03.09.2022
Dunajský maratón
04.09.2022 - 04.09.2022
Súťaž olympijských nádejí
08.09.2022 - 11.09.2022
M-SR maratón
17.09.2022 - 17.09.2022
Hargašov memoriál
24.09.2022 - 24.09.2022
Rozlúčkové preteky
01.10.2022 - 01.10.2022
!!! Zrušené !!! - M-SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
04.02.2023 - 04.02.2023
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
29.04.2023 - 30.04.2023
M-SR dlhé trate
06.05.2023 - 06.05.2023
Rudno Cup
20.05.2023 - 20.05.2023
Medzinárodná regata juniorov/U23
26.05.2023 - 28.05.2023
Veľká cena Komárna
03.06.2023 - 04.06.2023
KP juniori
10.06.2023 - 10.06.2023
Pohár SNP
17.06.2023 - 18.06.2023
Trenčianska regata
24.06.2023 - 25.06.2023
Novácka päťstovka
01.07.2023 - 02.07.2023
II. KP seniori
13.07.2023 - 14.07.2023
Pohár Interu
15.07.2023 - 16.07.2023
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
22.07.2023 - 23.07.2023
M-SR krátke trate
04.08.2023 - 06.08.2023
M-SR SUP
12.08.2023 - 13.08.2023
Pohár Slávie UK - Memoriál Jana Matochu
09.09.2023 - 09.09.2023
Dunajský maratón
10.09.2023 - 10.09.2023
Jungov memoriál
16.09.2023 - 16.09.2023
Hargašov memoriál / M-SR maratón
23.09.2023 - 23.09.2023
Rozlúčkové preteky
30.09.2023 - 30.09.2023
!!! Zrušené !!! - M-SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
10.02.2024 - 10.02.2024