Sobotné ráno 3.8. nám na juniorských majstrovstvách sveta prinieslo na 200 metrových tratiach 3 postupy do finále A a jeden postup do finále B. Kajakárom sa dnes darilo najlepšie a obaja, junior Martin Hvojník aj U23 Matúš Jedinák skončili vo finále na 7.mieste a junior Dominik Olexík na 9.mieste. Romana Jakubisová to dnes mala trochu náročnejšie, lebo kvôli hlasnému trúbeniu na fanúšikov na „roh“, dievčatá vyštartovali semifinálovú dvestovku skôr a dopádlovali až do cieľa. Po 15 minútach si museli štart zopakovať a Romana postúpila do B finále, kde dopádlovala na veľmi peknom 3.mieste.
Poobedný program patril rozjazdám na 500metrov. Všetky naše lode postúpili do nedeľných semifinále a my budeme držať palce, aby zajtra postúpili aj do „áčkových“ finále.
Ako boli spokojní s jazdou K4 opisuje Martin Nemček?
„Nebola to zlá jazda, vieme kde máme rezervu a čo by sme mohli do semifinále vylepšiť. Musíme sa zamerať hneď na prvých 250 metrov trate a potom zopakovať záver z rozjazdy.“
Výsledky sobota 3.8. a časy nasledujúcich štartov:
JUNIORI
Dievčatá 200m
K1 Romana Jakubisová (2002) – 3.miesto FB
C1 Lucia Valová (2001) – 9.miesto
Chlapci 200m
K1 Martin Hvojník (2001) – 7.miesto FA
C1 Dominik Olexík (2001) – 9.miesto FA
Dievčatá 500m
K2 Dagmar Čulenová (2002) - Romana Jakubisová (2002) – 2.miesto - postup do SF
Chlapci 500m
K1 Márk Meszlényi – 5.miesto – postup do SF 4.8. 9:00
K4 Viktor Samuel Podhradský (2003) - Martin Hvojník (2001) - Zsolt Libai (2001) - Richard Németh (2001) – 5.miesto – postup do SF 4.8. 7:54
C4 Peter Ch. Lerant (2002) - Peter Stolárik (2003) - Peter Kizek (2002) - Andrej Mazaník (2001) – 5.miesto – postup do SF 4.8. 8:24
U23
Muži 200m
K1 Matúš Jedinák (2000) – 7.miesto FA
Muži 500m
K4 Martin Nemček (1998) - Matúš Jedinák (2000) – Milan Dörner (1998) – Tomáš Holka (2000) – 3.miesto – postup do SF 4.8. 8:36
Program: https://www.canoeicf.com/canoe-sprint-world-championships/pitesti-2019/schedule
Výsledky: http://pitesti2019.spotfokus.com/index.php?gmt=2&gmt2=-120
Video: canoeicf.com
Foto: Nina Jelenc
Dňa 03.08.2019Preteky
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
27.04.2024 - 28.04.2024
M-SR dlhé trate
04.05.2024 - 04.05.2024
Jungov memoriál
11.05.2024 - 11.05.2024
Rudno Cup
18.05.2024 - 18.05.2024
Medzinárodná regata juniorov/U23
24.05.2024 - 26.05.2024
Pohár SNP
01.06.2024 - 02.06.2024
KP juniori a U23
08.06.2024 - 09.06.2024
Veľká cena Komárna
15.06.2024 - 16.06.2024
Trenčianska regata
22.06.2024 - 23.06.2024
Majstrovstvá Európy juniorov a U23 v rýchlostnej kanoistike
27.06.2024 - 30.06.2024
Novácka päťstovka
06.07.2024 - 07.07.2024
Pohár Interu
13.07.2024 - 14.07.2024
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
20.07.2024 - 21.07.2024
M-SR krátke trate
02.08.2024 - 04.08.2024
M-SR SUP
10.08.2024 - 11.08.2024
Hargašov memoriál / M-SR maratón
07.09.2024 - 07.09.2024
Pohár Slávie UK - Memoriál Jána Matochu
14.09.2024 - 14.09.2024
Dunajský maratón
15.09.2024 - 15.09.2024
Rozlúčkové preteky
05.10.2024 - 05.10.2024
!!! Zrušené !!! - M SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
06.02.2021 - 06.02.2021
!!! Zrušené !!! - Rudno CUP - !!! Zrušené !!!
17.04.2021 - 17.04.2021
I. KP seniori
30.04.2021 - 02.05.2021
Majstrovstvá SR dlhé trate
07.05.2021 - 08.05.2021
!!! Zrušené !!! - Jungov memoriál - !!! Zrušené !!!
15.05.2021 - 15.05.2021
Medzinárodná regata juniorov/U23
29.05.2021 - 30.05.2021
KP juniori
05.06.2021 - 05.06.2021
Veľká cena Komárna
12.06.2021 - 13.06.2021
Pohár SNP
19.06.2021 - 20.06.2021
Trenčianska regata
26.06.2021 - 27.06.2021
!!! Zrušené !!! - II. KP seniori - !!! Zrušené !!!
01.07.2021 - 01.07.2021
Novácka päťstovka
03.07.2021 - 04.07.2021
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
10.07.2021 - 11.07.2021
Pohár Interu
24.07.2021 - 25.07.2021
Majstrovstvá SR krátke trate
06.08.2021 - 08.08.2021
III. KP na MS seniori
28.08.2021 - 29.08.2021
Pohár Slávie UK
04.09.2021 - 04.09.2021
Dunajský maratón
12.09.2021 - 12.09.2021
Majstrovstvá SR maratón / Jungov memoriál pre mládež - 4.ročník
18.09.2021 - 18.09.2021
Hargašov memoriál
25.09.2021 - 25.09.2021
Rozlúčkové preteky
02.10.2021 - 02.10.2021
!!! Zrušené !!! - M-SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
05.02.2022 - 05.02.2022
Jungov memoriál
07.05.2022 - 07.05.2022
I. KP seniorov + testy juniorov/kadetov
07.05.2022 - 08.05.2022
M-SR dlhé trate
14.05.2022 - 15.05.2022
Rudno Cup
21.05.2022 - 21.05.2022
I. KP juniorov
28.05.2022 - 28.05.2022
Medzinárodná regata juniorov/U23
03.06.2022 - 05.06.2022
Veľká cena Komárna
11.06.2022 - 12.06.2022
Pohár SNP
18.06.2022 - 19.06.2022
Trenčianska regata
25.06.2022 - 26.06.2022
II. KP seniorov
30.06.2022 - 01.07.2022
Novácka päťstovka
02.07.2022 - 03.07.2022
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
09.07.2022 - 10.07.2022
Pohár Interu
23.07.2022 - 24.07.2022
Zrušené - II. KP juniorov a U23 - Zrušené
30.07.2022 - 31.07.2022
M-SR krátke trate
05.08.2022 - 07.08.2022
Pohár Slávie UK - Memoriál Jana Matochu
03.09.2022 - 03.09.2022
Dunajský maratón
04.09.2022 - 04.09.2022
Súťaž olympijských nádejí
08.09.2022 - 11.09.2022
M-SR maratón
17.09.2022 - 17.09.2022
Hargašov memoriál
24.09.2022 - 24.09.2022
Rozlúčkové preteky
01.10.2022 - 01.10.2022
!!! Zrušené !!! - M-SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
04.02.2023 - 04.02.2023
I. KP seniori + testovanie juniori a kadeti
29.04.2023 - 30.04.2023
M-SR dlhé trate
06.05.2023 - 06.05.2023
Rudno Cup
20.05.2023 - 20.05.2023
Medzinárodná regata juniorov/U23
26.05.2023 - 28.05.2023
Veľká cena Komárna
03.06.2023 - 04.06.2023
KP juniori
10.06.2023 - 10.06.2023
Pohár SNP
17.06.2023 - 18.06.2023
Trenčianska regata
24.06.2023 - 25.06.2023
Novácka päťstovka
01.07.2023 - 02.07.2023
II. KP seniori
13.07.2023 - 14.07.2023
Pohár Interu
15.07.2023 - 16.07.2023
Samaria Cup & Memoriál V. Gálisa
22.07.2023 - 23.07.2023
M-SR krátke trate
04.08.2023 - 06.08.2023
M-SR SUP
12.08.2023 - 13.08.2023
Pohár Slávie UK - Memoriál Jana Matochu
09.09.2023 - 09.09.2023
Dunajský maratón
10.09.2023 - 10.09.2023
Jungov memoriál
16.09.2023 - 16.09.2023
Hargašov memoriál / M-SR maratón
23.09.2023 - 23.09.2023
Rozlúčkové preteky
30.09.2023 - 30.09.2023
!!! Zrušené !!! - M-SR v ťahaní na trenažéri - !!! Zrušené !!!
10.02.2024 - 10.02.2024