Vo štvrtok postúpilo do semifinále desať slovenských juniorských lodí

MAJSTROVSTVÁ SVETA JUNIOROV A PRETEKÁROV DO 23 ROKOV VO VODNOM SLALOME * 16. – 21. JÚL 2019 * KRAKOV (POĽSKO)

Dovedna desať z dvanástich slovenských lodí postúpilo zo štvrtkových kvalifikačných jázd na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v poľskom Krakove. Štvrtok patril bojom juniorov, Ďalej nepostúpili iba kajakárka Kristína Ďurecová a kanoistka Zuzana Paňková.

MSJ 2019 logo

Medzi kanoistami uspeli hneď v úvodnej kvalifikačnej jazde dvaja z trojice juniorov. Juraj Dieška prešiel trať, ako jeden z mála, čisto a so stratou 5,52 sekundy na víťazného Francúza Senechaulta obsadil siedmu priečku. Do elitnej dvadsiatky sa prebojoval aj sedemnásty Juraj Mráz, ktorý sa na trati nevyhol jednému dotyku s bránkou. V oprave napravil svoje úvodné zaváhanie Ľudovít Macúš. V druhej jazde dosiahol čas 104,15 sekundy, ktorý bol dokonca lepší než v prípade Diešku.

V prvej kvalifikačnej jazde kajakárok v najlepšej dvadsiatke nechýbali desiata Zuzana Paňková a tiež Ivana Chlebová, ktorá obsadila trinástu priečku. Obe slovenské juniorky si pripísali na konto dve trestné sekundy, ale o 41 stotín sekundy bola rýchlejšia Paňková. Kristína Ďurecová musela absolvovať opravu, ktorá jej však nevyšla podľa predstáv. Už prvú bránku "ťukla", celkovo nazbierala šesť trestných sekúnd a obsadila nepostupové 13. miesto.

Medzi kanoistkami stačila jedna jazda na postup Emanuele Luknárovej, Ivana Chlebová aj Zuzana Paňková v prvej kvalifikácii minuli jednu bránku a museli absolvovať opravu. V nej skončila Chlabová na prvej priečke a ide ďalej, Paňková bola až dvanásta a so šampionátom sa lúči.

Medzi kajakármi Matúš Štaffen a Matej Blaščík prenikli do semifinále cez prvú kvalifikáciu, Iľja Buran na to využil druhú jazdu.

V piatok sú v Krakove na programe semifinálové a finálové jazdy kanoistov a kajakárok, v hre budú juniori aj pretekári do 23 rokov. V sobotu prídu na rad kanoistky a kajakári. V nedeľu šampionát vyvrcholí súťažami v extrémnom slalome.