3. KOLO SVETOVÉHO POHÁRA ICF * 28. - 30. JÚN 2019 * LUBĽANA-TACEN (SLOVINSKO)
Slovenská vodnoslalomárska výprava sa v utorok presunula do slovinskej Ľubľany, kde sa v mestskej časti Tacen od piatku do nedele uskutoční 3. kolo Svetového pohára ICF.
Slováci si uplynulý víkend počas domáceho kola "sveťáku" v bratislavskom Čunove urobili v tíme pohodovú atmosféru. Najmä mužská časť reprezentácie doma potešila - zlato Andreja Máleka v kajaku a striebro Mateja Beňuša v kanoe, okrem toho piate priečky Alexandra Slafkovského (C1M) a Martina Halčina (K1M), šieste miesto Michala Martikána - to všetko sú výsledky, ktoré pozitívne naladili výpravu do ďalšieho tréningu. Ten je kľúčový, keďže dôležitá časť sezóny príde v jej druhej polovici, keď sa bude bojovať o miestenky na olympijské hry do Tokia 2020.
V Slovinsku sa Slováci predstavia v pozmenenej zostave. "Na poslednú chvíľu vypadla aj Soňa Stanovská, plánovane s nami necestovali Eliška Mintálová, Monika Škáchová ani Emka Luknárová. Tím doplnili Simona Maceková a Simona Glejteková. Dôvodom je, aby mali dievčatá, ktoré s nami nejdú, priestor kvalitne sa pripraviť v Liptovskom Mikuláši na domáce majstrovstvá Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov," prezradil športový riaditeľ sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky Lukáš Giertl. Spomenutý šampionát sa na Liptove uskutoční už počas prvého júlového týždňa.
NOMINÁCIA DO TACENU
C1 MUŽI: Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Michal Martikán
K1 ŽENY: Jana Dukátová, Elena Kaliská
K1 MUŽI: Jakub Grigar, Martin Halčin, Andrej Málek
C1 ŽENY: Simona Maceková, Simona Glejteková
PROGRAM TACENE
PIATOK 28. JÚNA: dvojkolová kvalifikácia C1M, K1Ž (9.00), dvojkolová kvalifikácia C1Ž, K1M (13.45)
SOBOTA 29. JÚNA: semifinále C1M, K1Ž (9.00), finále C1M, K1Ž (12.03)
NEDEĽA 30. JÚNA: semifinále C1Ž, K1M (9.00), finále C1Ž, K1M (12.03), vyraďovacia fáza Extreme Canoe Slalom K1 muži, K1 ženy (15.03)
(luc), FOTO PAVOL UHRIN
Dňa 26.06.2019Preteky
30.ročník Žilinských zjazdov
23.03.2024 - 24.03.2024
1. a 2. SLP zjazd a šprint, 1. NP zjazd a šprint, Memoriál J. Slašťana
06.04.2024 - 07.04.2024
1. a 2. SLP slalom, 8. ročník Memoriálu M. Stanovského
13.04.2024 - 14.04.2024
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 1. NP kajak cross do RD, Memoriál Petra Nagya
27.04.2024 - 28.04.2024
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 2. NP kajak cross do RD, 38. Medzinárodné liptovské slalomy
04.05.2024 - 05.05.2024
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 2. NP zjazd, 70. ročník Žilinských slalomov
11.05.2024 - 12.05.2024
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 3. SLP šprint, 2. NP šprint
18.05.2024 - 18.05.2024
76. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
25.05.2024 - 26.05.2024
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
31.05.2024 - 01.06.2024
Hronský vodácky maratón 2024, O cenu olympionika Mariána Havlíčka (amatérski pretekári)
08.06.2024 - 08.06.2024
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
15.06.2024 - 16.06.2024
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
22.06.2024 - 23.06.2024
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 54. ročník Žiackej olympiády, verejné preteky v slalome a šprinte
10.08.2024 - 11.08.2024
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
17.08.2024 - 18.08.2024
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
23.08.2024 - 25.08.2024
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
13.09.2024 - 14.09.2024
19. ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
14.09.2024 - 15.09.2024
Žilinský maratón
28.09.2024 - 28.09.2024
Zvolenský maratón
05.10.2024 - 05.10.2024
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
12.10.2024 - 12.10.2024
Dunajský vodácky maratón (amatérski pretekári)
19.10.2024 - 19.10.2024
Bratislavský vodácky maratón
18.03.2023 - 18.03.2023
29. ročník Žilinských zjazdov ,verejné preteky v zjazde
25.03.2023 - 26.03.2023
1. a 2. SLP zjazd, 1. SLP šprint, 1. a 2. NP zjazd, 1. NP šprint, Memoriál J. Slašťana, verejné preteky v šprinte
01.04.2023 - 02.04.2023
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 2. a 3. SLP v šprinte, 2. a 3. NP v šprinte
08.04.2023 - 08.04.2023
1. a 2. SLP slalom, 7. ročník Memoriálu M. Stanovského
14.04.2023 - 15.04.2023
75. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
21.04.2023 - 23.04.2023
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, Memoriál Petra Nagya
06.05.2023 - 07.05.2023
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, NP kajak cross do RD
13.05.2023 - 14.05.2023
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 3. SLP zjazd, 69. ročník Žilinských slalomov
26.05.2023 - 28.05.2023
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
02.06.2023 - 03.06.2023
MSR dorastu v slalome, 37. ročník Medzinárodných liptovských slalomov v slalome
10.06.2023 - 11.06.2023
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
17.06.2023 - 18.06.2023
Horehronský vodácky maratón 2023, O cenu olympionika Mariána Havlíčka k 70. výročiu narodenia (amatérski pretekári)
17.06.2023 - 17.06.2023
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
01.07.2023 - 02.07.2023
25. Young Danubia Cup 2023 v slalome
29.07.2023 - 30.07.2023
Slovak open slalom, ICF canoe slalom world ranking, M-SR v slalome
05.08.2023 - 06.08.2023
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 53. ročník Žiackej olympiády
12.08.2023 - 13.08.2023
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
26.08.2023 - 27.08.2023
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
01.09.2023 - 03.09.2023
18.ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
09.09.2023 - 10.09.2023
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
22.09.2023 - 23.09.2023
Žilinský maratón
30.09.2023 - 30.09.2023
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
14.10.2023 - 14.10.2023
Dunajský vodácky maratón
21.10.2023 - 21.10.2023
Dunajský vodácky maratón - jar (Amatérski pretekári)
16.03.2024 - 16.03.2024
30.ročník Žilinských zjazdov
23.03.2024 - 24.03.2024