MAJSTROVSTVÁ EURÓPY JUNIOROV A PRETEKÁROV DO 23 ROKOV VO VODNOM SLALOME * 4. – 7. JÚL 2019 * LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
Slovenské hliadky si v piatkových súťažiach tímov na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v Liptovskom Mikuláši vyjazdili šesť medailí z maximálnych ôsmich možných.
Zlato získali slovenskí kanoisti v juniorskej kategórii Ľudovít Macúš, Juraj Mráz a Juraj Dieška. "Pred jazdou som bol nervózny, pretože konkurencia je dobrá. Čas sme chceli mať lepší, mali sme aj ťuky, ale Česi za nami zaostali. Je to povzbudenie pred víkendom a individuálnymi súťažami," povedal podľa člen zlatej hliadky juniorských kanoistov Juraj Mráz.
Medzi juniormi berú striebro kajakári Matúš Štaffen, Matej Blaščík a Iľja Burian.
Striebro si vybojovali kajakárky v kategórii do 23 rokov v zložení Eliška Mintálová, Soňa Stanovská a Simona Maceková, nad ich sily boli iba Češky. "Bola to fajn jazda, ale mala som jedno zaváhanie. Našťastie sme to uhrali. Máme s babami medailu a je to super," zhodnotila členka striebornej hliadky kajakárok Eliška Mintálová.
Ďalšie tri hliadky si z Váhu "vylovili" bronz - kanoistky v kategórii do 23 rokov (Soňa Stanovská, Monika Škáchová, Simona Maceková).
Medzi juniorkami skončili tretie kanoistky (Emanuela Luknárová, Zuzana Paňková, Ivana Chlebová).
Bronzové finišovali aj juniorské kajakárky (Zuzana Paňková, Kristína Ďurecová, Ivana Chlebová).
Počas víkendu prídu v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši na rad súboje o cenné kovy v individuálnych disciplínach. Slovensko bude mať v hre až 22 lodí.
FINÁLE HLIADKY
D0 23 ROKOV
3xC1 MUŽI: 1. Taliansko 107,90/2, ... 7. Slovensko (Mirgorodský, Dodok, Ľ. Macúš) 120,62/10
3xK1 ŽENY: 1. Česko 118,84/2, 2. Slovensko (Mintálová, Stanovská, Maceková) 122,83/6
3xK1 MUŽI: 1. Francúzsko 97,94/0, ... 5. Slovensko (Grigar, Gonšenica, J. Stanovský) 105,82/4
3xC1 ŽENY: 1. Francúzsko 132,37/6, ... 3. Slovensko (Stanovská, Škáchová, Maceková) 136,24/14.
JUNIORI
3xC1 MUŽI: 1. Slovensko (Ľ. Macúš, J. Mráz, Dieška) 120,21/8
3xK1 ŽENY: 1. Česko 125,01/4, ... 3. Slovensko (Z. Paňková, K. Ďurecová, Chlebová) 129,26/6
3xK1 MUŽI: 1. Nemecko 109,43/2, 2. Slovensko (Štaffen. Blaščík, Buran) 116,03/8
3xC1 ŽENY: 1. Taliansko 129,72/4, ... 3. Slovensko (Luknárová, Z. Paňková, Chlebová) 142,54/8.
(sita+luc), FOTO NINA JELENC
Dňa 05.07.2019Preteky
30.ročník Žilinských zjazdov
23.03.2024 - 24.03.2024
1. a 2. SLP zjazd a šprint, 1. NP zjazd a šprint, Memoriál J. Slašťana
06.04.2024 - 07.04.2024
1. a 2. SLP slalom, 8. ročník Memoriálu M. Stanovského
13.04.2024 - 14.04.2024
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 1. NP kajak cross do RD, Memoriál Petra Nagya
27.04.2024 - 28.04.2024
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 2. NP kajak cross do RD, 38. Medzinárodné liptovské slalomy
04.05.2024 - 05.05.2024
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 2. NP zjazd, 70. ročník Žilinských slalomov
11.05.2024 - 12.05.2024
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 3. SLP šprint, 2. NP šprint
18.05.2024 - 18.05.2024
76. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
25.05.2024 - 26.05.2024
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
31.05.2024 - 01.06.2024
Hronský vodácky maratón 2024, O cenu olympionika Mariána Havlíčka (amatérski pretekári)
08.06.2024 - 08.06.2024
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
15.06.2024 - 16.06.2024
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
22.06.2024 - 23.06.2024
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 54. ročník Žiackej olympiády, verejné preteky v slalome a šprinte
10.08.2024 - 11.08.2024
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
17.08.2024 - 18.08.2024
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
23.08.2024 - 25.08.2024
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
13.09.2024 - 14.09.2024
19. ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
14.09.2024 - 15.09.2024
Žilinský maratón
28.09.2024 - 28.09.2024
Zvolenský maratón
05.10.2024 - 05.10.2024
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
12.10.2024 - 12.10.2024
Dunajský vodácky maratón (amatérski pretekári)
19.10.2024 - 19.10.2024
Bratislavský vodácky maratón
18.03.2023 - 18.03.2023
29. ročník Žilinských zjazdov ,verejné preteky v zjazde
25.03.2023 - 26.03.2023
1. a 2. SLP zjazd, 1. SLP šprint, 1. a 2. NP zjazd, 1. NP šprint, Memoriál J. Slašťana, verejné preteky v šprinte
01.04.2023 - 02.04.2023
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 2. a 3. SLP v šprinte, 2. a 3. NP v šprinte
08.04.2023 - 08.04.2023
1. a 2. SLP slalom, 7. ročník Memoriálu M. Stanovského
14.04.2023 - 15.04.2023
75. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
21.04.2023 - 23.04.2023
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, Memoriál Petra Nagya
06.05.2023 - 07.05.2023
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, NP kajak cross do RD
13.05.2023 - 14.05.2023
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 3. SLP zjazd, 69. ročník Žilinských slalomov
26.05.2023 - 28.05.2023
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
02.06.2023 - 03.06.2023
MSR dorastu v slalome, 37. ročník Medzinárodných liptovských slalomov v slalome
10.06.2023 - 11.06.2023
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
17.06.2023 - 18.06.2023
Horehronský vodácky maratón 2023, O cenu olympionika Mariána Havlíčka k 70. výročiu narodenia (amatérski pretekári)
17.06.2023 - 17.06.2023
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
01.07.2023 - 02.07.2023
25. Young Danubia Cup 2023 v slalome
29.07.2023 - 30.07.2023
Slovak open slalom, ICF canoe slalom world ranking, M-SR v slalome
05.08.2023 - 06.08.2023
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 53. ročník Žiackej olympiády
12.08.2023 - 13.08.2023
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
26.08.2023 - 27.08.2023
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
01.09.2023 - 03.09.2023
18.ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
09.09.2023 - 10.09.2023
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
22.09.2023 - 23.09.2023
Žilinský maratón
30.09.2023 - 30.09.2023
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
14.10.2023 - 14.10.2023
Dunajský vodácky maratón
21.10.2023 - 21.10.2023
Dunajský vodácky maratón - jar (Amatérski pretekári)
16.03.2024 - 16.03.2024
30.ročník Žilinských zjazdov
23.03.2024 - 24.03.2024