MAJSTROVSTVÁ EURÓPY JUNIOROV A PRETEKÁROV DO 23 ROKOV VO VODNOM SLALOME * 4. – 7. JÚL 2019 * LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
Takmer 350 športovcov z 31 krajín starého kontinentu si od štvrtka do nedele zmeria sily na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome. Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši pohostí mladých vodákov už po štvrtý raz, naposledy v roku 2013 zavítali na Liptov mládežníci z celého sveta.
„Dúfame, že to nie je naposledy. Náš areál má charakter prírodnej vody a najmä v letných mesiacoch závisí od priazne počasia. Veríme, že príroda bude ku nám naklonená, aby sme si mohli na záver pretekov povedať, že voda preverila všetkých a zaslúžene vyhrali tí najlepší,“ povedal predseda organizačného výboru MEJ+U23 Alexander Slafkovský st.
Minulý rok sa európsky šampionát uskutočnil v bratislavskom Čunove, pričom Slováci obhajujú tri individuálne medaily a štyri cenné kovy v súťaži hliadok. Zlato si vypádlovala kanoistka Monika Škáchová, striebro kajakár Jakub Grigar, obaja v kategórii do 23 rokov. Juniorské kanoistické striebro patrilo Soni Stanovskej.
SLOVÁCI V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI
JUNIORI/KY
K1M: Matej Blaščík, Ilja Buran, Matúš Štaffen
K1Ž: Kristína Ďurecová, Ivana Chlebová, Zuzana Paňková
C1M: Juraj Dieška, Ľudovít Macúš, Juraj Mráz
C1Ž: Ivana Chlebová, Emanuela Luknárová, Zuzana Paňková
PRETEKÁRI/KY DO 23 ROKOV
K1M: Adam Gonšenica, Jakub Grigar, Jakub Stanovský
K1Ž: Simona Maceková, Eliška Mintálová, Soňa Stanovská
C1M: Martin Dodok, Marko Mirgorodský, Marek Riegel
C1Ž: Simona Maceková, Soňa Stanovská, Monika Škáchová
PROGRAM V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI
STREDA 3. JÚLA: otvárací ceremoniál (18.30)
ŠTVRTOK 4. JÚLA: dvojkolová kvalifikácia C1M U23, K1Ž U23, C1M J, K1Ž J (13.00)
PIATOK 5. JÚLA: dvojkolová kvalifikácia C1Ž U23, K1M U23, C1Ž J, K1M J (8.15), súťaže hliadok všetkých kategórií (14.45)
SOBOTA 6. JÚLA: semifinále C1M U23, K1Ž U23, C1M J, K1Ž J (11.15), finále C1M U23, K1Ž U23, C1M J, K1Ž J (15.45)
NEDEĽA 7. JÚLA: Semifinále C1Ž U23, K1M U23, C1Ž J, K1M J (9.00), finále C1Ž U23, K1M U23, C1Ž J, K1M J (13.30)
ČO UŽ VIDELI V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI
1984 Európsky pohár
1995 ME juniorov
1998 Svetový pohár
2007 majstrovstvá Európy
2009 ME juniorov a do 23 rokov
2013 MS juniorov a do 23 rokov
2015 Svetový pohár
2016 majstrovstvá Európy
2018 Svetový pohár
2019 ME juniorov a do 23 rokov
...
2020 Svetový pohár
2022 majstrovstvá Európy
(luc), FOTO PAVOL UHRIN
Dňa 01.07.2019Preteky
30.ročník Žilinských zjazdov
23.03.2024 - 24.03.2024
1. a 2. SLP zjazd a šprint, 1. NP zjazd a šprint, Memoriál J. Slašťana
06.04.2024 - 07.04.2024
1. a 2. SLP slalom, 8. ročník Memoriálu M. Stanovského
13.04.2024 - 14.04.2024
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 1. NP kajak cross do RD, Memoriál Petra Nagya
27.04.2024 - 28.04.2024
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 2. NP kajak cross do RD, 38. Medzinárodné liptovské slalomy
04.05.2024 - 05.05.2024
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 2. NP zjazd, 70. ročník Žilinských slalomov
11.05.2024 - 12.05.2024
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 3. SLP šprint, 2. NP šprint
18.05.2024 - 18.05.2024
76. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
25.05.2024 - 26.05.2024
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
31.05.2024 - 01.06.2024
Hronský vodácky maratón 2024, O cenu olympionika Mariána Havlíčka (amatérski pretekári)
08.06.2024 - 08.06.2024
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
15.06.2024 - 16.06.2024
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
22.06.2024 - 23.06.2024
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 54. ročník Žiackej olympiády, verejné preteky v slalome a šprinte
10.08.2024 - 11.08.2024
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
17.08.2024 - 18.08.2024
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
23.08.2024 - 25.08.2024
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
13.09.2024 - 14.09.2024
19. ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
14.09.2024 - 15.09.2024
Žilinský maratón
28.09.2024 - 28.09.2024
Zvolenský maratón
05.10.2024 - 05.10.2024
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
12.10.2024 - 12.10.2024
Dunajský vodácky maratón (amatérski pretekári)
19.10.2024 - 19.10.2024
Bratislavský vodácky maratón
18.03.2023 - 18.03.2023
29. ročník Žilinských zjazdov ,verejné preteky v zjazde
25.03.2023 - 26.03.2023
1. a 2. SLP zjazd, 1. SLP šprint, 1. a 2. NP zjazd, 1. NP šprint, Memoriál J. Slašťana, verejné preteky v šprinte
01.04.2023 - 02.04.2023
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 2. a 3. SLP v šprinte, 2. a 3. NP v šprinte
08.04.2023 - 08.04.2023
1. a 2. SLP slalom, 7. ročník Memoriálu M. Stanovského
14.04.2023 - 15.04.2023
75. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
21.04.2023 - 23.04.2023
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, Memoriál Petra Nagya
06.05.2023 - 07.05.2023
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, NP kajak cross do RD
13.05.2023 - 14.05.2023
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 3. SLP zjazd, 69. ročník Žilinských slalomov
26.05.2023 - 28.05.2023
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
02.06.2023 - 03.06.2023
MSR dorastu v slalome, 37. ročník Medzinárodných liptovských slalomov v slalome
10.06.2023 - 11.06.2023
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
17.06.2023 - 18.06.2023
Horehronský vodácky maratón 2023, O cenu olympionika Mariána Havlíčka k 70. výročiu narodenia (amatérski pretekári)
17.06.2023 - 17.06.2023
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
01.07.2023 - 02.07.2023
25. Young Danubia Cup 2023 v slalome
29.07.2023 - 30.07.2023
Slovak open slalom, ICF canoe slalom world ranking, M-SR v slalome
05.08.2023 - 06.08.2023
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 53. ročník Žiackej olympiády
12.08.2023 - 13.08.2023
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
26.08.2023 - 27.08.2023
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
01.09.2023 - 03.09.2023
18.ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
09.09.2023 - 10.09.2023
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
22.09.2023 - 23.09.2023
Žilinský maratón
30.09.2023 - 30.09.2023
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
14.10.2023 - 14.10.2023
Dunajský vodácky maratón
21.10.2023 - 21.10.2023
Dunajský vodácky maratón - jar (Amatérski pretekári)
16.03.2024 - 16.03.2024
30.ročník Žilinských zjazdov
23.03.2024 - 24.03.2024