1. kolo Svetového pohára ICF * LEE-VALLEY-LONDON * 13. – 16. JÚN 2019
Už koncom tohto týždňa sa po roku opäť rozkrúti kolotoč Svetového pohára Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF). Olympijský areál v Lee Valley, ktorý zažil súťaže pod piatimi kruhmi počas OH Londýn 2012, hostil prestížny seriál už v roku 2014. Rok nato bojovali vodní slalomári neďaleko hlavného mesta Veľkej Británie o olympijské miestenky na OH Rio de Janeiro 2016.
Slovenskí reprezentanti na ostrovy presunuli už uplynulú nedeľu. V porovnaní s európskym šampionátom, ktorý bol koncom mája pre slalomárov úvodné veľké podujatie sezóny, nastala v nominácii iba jedna zmena. Do reprezentácie sa opäť vrátil Alexander Slafkovský, ktorého z majstrovstiev Európy vyradilo zápalové ochorenie. „Už som fit, cítim, že môžem ísť opäť naplno, čo bolo pre mňa prvoradé. Teším sa, že môžem byť opäť na repre akcii a zároveň verím, že som si už zdravotné patálie vyčerpal,“ usmial sa Slafkovský.
Pred aktuálne druhým mužom rebríčka ICF stojí náročná úloha obhajcu celkového prvenstva vo Svetovom pohári. „Je to výzva, ale určite to nie je v tejto sezóne moja priorita. Skôr potenciálne príjemný vedľajší efekt snahy o Tokio 2020. Lebo ak budem úspešný v internej nominácii o olympiádu, bude to znamenať, že som zdolal špičkových pretekárov Maťa (Beňuša) a Miša (Martikána). To by mohlo stačiť aj na dobré umiestnenie v medzinárodnom meradle,“ poznamenal Slafkovský.
V Londýne si na svetovom šampionáte v roku 2015 vybojoval miestenku na olympijské hry v brazílskom Riu de Janerio 2016 kanoista Matej Beňuš. „Pravdupovediac, ani mi nenapadlo v Londýne niečo v súvislosti s Riom. Len si pamätám, že som na si spodku trate ťukol a prišiel o medailu,“ poznamenal strieborný medailista z brazílskej olympiády. Na opätovné ostrovné súťaženie sa už teší. „Príprava ide podľa plánu, forma je, zdravý som, všetko je ako ma byť,“ uzavrel Beňuš.
Matej Beňuš so svojím trénerom Petrom Škantárom sa zohrievajú v upršanom Londýne. FOTO FACEBOOK (mb)
NOMINÁCIA DO LEE VALLEY
C1 MUŽI: Alexander Slafkovský, Matej Beňuš, Michal Martikán
K1 ŽENY: Jana Dukátová, Elena Kaliská, Eliška Mintálová
K1 MUŽI: Jakub Grigar, Martin Halčin, Andrej Málek
C1 ŽENY: Soňa Stanovská, Monika Škáchová, Emanuela Luknárová
PROGRAM V LEE VALLEY
ŠTVRTOK 13. JÚNA: Extreme Canoe Slalome Time Trials K1Ž, K1M (14.00)
PIATOK 14. JÚNA: dvojkolová kvalifikácia C1M, K1Ž (9.00), dvojkolová kvalifikácia C1Ž, K1M (13.00)
SOBOTA 15. JÚNA: semifinále C1M, K1Ž (9.00), finále C1M, K1Ž (12.03), vyraďovacia fáza Extreme Canoe Slalom K1 muži, K1 ženy (15.03)
NEDEĽA 16. JÚNA: semifinále C1Ž, K1M (9.00), finále C1Ž, K1M (12.03)
WEB PODUJATÍ BRITSKEJ KANOISTIKY
KONEČNÉ PORADIE SVETOVÉHO POHÁRA ICF 2018
C1 MUŽI: 1. Slafkovský 296 bodov, 2. Božič 282, 3. Tasiadis (Nem.) 268, ... 7. Martikán 215, 10. Beňuš 183, 11. Mirgorodský 178.
K1 ŽENY: 1. J. Foxová (Aus.) 303, 2. Funková 302, 3. Kuhnleová (Rak.) 285, ... 29. Mintálová 77, 36. Haššová 49, 41. Stanovská 33, 51. Kaliská 15, 71. Nevařilová 4, 73. Murzová 4.
C2 MIX: 1. Fišerová – J. Jáně 335, 2. Prigent – Henryová 293, 3. Vojtová - Mašek 288, ... 8. Stanovská - Bátik 138.
C1 ŽENY: 1. J. Foxová 360, 2. Franklinová 243, 3. Wolffhardtová (Rak.) 242, ... 11. Stanovská 161, 16. Škáchová 135, 34. Glejteková 50, 37. Maceková 45.
K1 MUŽI: 1. Prskavec 304, 2. Biazizzo (Fr.) 242, 3. Přindiš (ČR) a Clarke (V. Brit.) po 222, ... 12. Halčin 166, 14. Grigar 159, 38. Málek 63, 83. J. Stanovský 6.
(luc)
Dňa 13.06.2019Preteky
30.ročník Žilinských zjazdov
23.03.2024 - 24.03.2024
1. a 2. SLP zjazd a šprint, 1. NP zjazd a šprint, Memoriál J. Slašťana
06.04.2024 - 07.04.2024
1. a 2. SLP slalom, 8. ročník Memoriálu M. Stanovského
13.04.2024 - 14.04.2024
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 1. NP kajak cross do RD, Memoriál Petra Nagya
27.04.2024 - 28.04.2024
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, 2. NP kajak cross do RD, 38. Medzinárodné liptovské slalomy
04.05.2024 - 05.05.2024
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 2. NP zjazd, 70. ročník Žilinských slalomov
11.05.2024 - 12.05.2024
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 3. SLP šprint, 2. NP šprint
18.05.2024 - 18.05.2024
76. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
25.05.2024 - 26.05.2024
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
31.05.2024 - 01.06.2024
Hronský vodácky maratón 2024, O cenu olympionika Mariána Havlíčka (amatérski pretekári)
08.06.2024 - 08.06.2024
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
15.06.2024 - 16.06.2024
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
22.06.2024 - 23.06.2024
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 54. ročník Žiackej olympiády, verejné preteky v slalome a šprinte
10.08.2024 - 11.08.2024
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
17.08.2024 - 18.08.2024
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
23.08.2024 - 25.08.2024
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
13.09.2024 - 14.09.2024
19. ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
14.09.2024 - 15.09.2024
Žilinský maratón
28.09.2024 - 28.09.2024
Zvolenský maratón
05.10.2024 - 05.10.2024
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
12.10.2024 - 12.10.2024
Dunajský vodácky maratón (amatérski pretekári)
19.10.2024 - 19.10.2024
Bratislavský vodácky maratón
18.03.2023 - 18.03.2023
29. ročník Žilinských zjazdov ,verejné preteky v zjazde
25.03.2023 - 26.03.2023
1. a 2. SLP zjazd, 1. SLP šprint, 1. a 2. NP zjazd, 1. NP šprint, Memoriál J. Slašťana, verejné preteky v šprinte
01.04.2023 - 02.04.2023
MSR dospelých a dorastu v šprinte, 2. a 3. SLP v šprinte, 2. a 3. NP v šprinte
08.04.2023 - 08.04.2023
1. a 2. SLP slalom, 7. ročník Memoriálu M. Stanovského
14.04.2023 - 15.04.2023
75. ročník Medzinárodného tatranského slalomu, ICF canoe slalom world ranking, Memoriál O. Cibáka
21.04.2023 - 23.04.2023
3. a 4. SLP slalom, 1. a 2. NP slalom do RD, RDJ a RD23, Memoriál Petra Nagya
06.05.2023 - 07.05.2023
5. a 6. SLP slalom, 3. a 4. NP slalom do RD, RDJ a RD23, NP kajak cross do RD
13.05.2023 - 14.05.2023
7. a 8. SLP slalom, MSR dospelých a dorastu zjazd, 3. SLP zjazd, 69. ročník Žilinských slalomov
26.05.2023 - 28.05.2023
Cena Janka Dojčana žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
02.06.2023 - 03.06.2023
MSR dorastu v slalome, 37. ročník Medzinárodných liptovských slalomov v slalome
10.06.2023 - 11.06.2023
1. a 2. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov šprint, verejné preteky v slalome a šprinte
17.06.2023 - 18.06.2023
Horehronský vodácky maratón 2023, O cenu olympionika Mariána Havlíčka k 70. výročiu narodenia (amatérski pretekári)
17.06.2023 - 17.06.2023
3. a 4. SLP žiakov slalom, 1. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
01.07.2023 - 02.07.2023
25. Young Danubia Cup 2023 v slalome
29.07.2023 - 30.07.2023
Slovak open slalom, ICF canoe slalom world ranking, M-SR v slalome
05.08.2023 - 06.08.2023
5. a 6. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov šprint, 53. ročník Žiackej olympiády
12.08.2023 - 13.08.2023
7. a 8. SLP žiakov slalom, 2. SLP žiakov zjazd, verejné preteky v slalome a zjazde
26.08.2023 - 27.08.2023
MSR žiakov v slalome zjazde a šprinte, 9. a 10. SLP žiakov slalom, 3. SLP žiakov zjazd, 3. SLP žiakov šprint a verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
01.09.2023 - 03.09.2023
18.ročník Košického pohára v kanoistike, verejné preteky v slalome a šprinte
09.09.2023 - 10.09.2023
Majstrovstvá Bratislavy žiakov v slalome, zjazde a šprinte, verejné preteky v slalome, zjazde a šprinte
22.09.2023 - 23.09.2023
Žilinský maratón
30.09.2023 - 30.09.2023
Slalom na rozlúčku, verejné preteky v slalome
14.10.2023 - 14.10.2023
Dunajský vodácky maratón
21.10.2023 - 21.10.2023
Dunajský vodácky maratón - jar (Amatérski pretekári)
16.03.2024 - 16.03.2024
30.ročník Žilinských zjazdov
23.03.2024 - 24.03.2024